Menu
Mødereferat 18. maj kl. 11:51
Referat af bestyrelsesmøde onsdag den 11. maj 2016
Ungdom
BS72 U10 drenge vinder af AIF pinsestævne 2016
Ungdom
U11 vandt pinsestævne i AIF
Klubnyt
Bemanding søges til "HUSET"
Klubnyt
Holdfotos opdateret
Arrangementer 15. januar kl. 15:57
HRH Cup 2016

Følg os på Facebook

Live-score
Kommende Kampe
Maj 2016
28.
lørdag
11.30
Lynge-Uggeløse IF
3 - 1
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 1
Lyngehallen
Albertslund BS 72
Lyngehallen
28.
lørdag
14.00
BK Friheden
2 - 3
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Strandmarkens Fritidscenter
Albertslund BS 72
Strandmarkens Fritidscenter
29.
søndag
10.18
Albertslund BS 72
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 3.runde • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
BK Avarta
Sportspladsen i Syd
29.
søndag
10.36
Albertslund BS 72
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 29. maj • Pulje 4
Rishøj Stadion
Vallensbæk IF
Rishøj Stadion
29.
søndag
10.54
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 3.runde • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Albertslund BS 72
Sportspladsen i Syd
29.
søndag
11.30
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 3.runde • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Albertslund BS 72
Sportspladsen i Syd
29.
søndag
11.48
Albertslund BS 72
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 29. maj • Pulje 4
Rishøj Stadion
Taastrup FC (1)
Rishøj Stadion
29.
søndag
12.24
Karlslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) beg. - 29. maj • Pulje 4
Rishøj Stadion
Albertslund BS 72
Rishøj Stadion
29.
søndag
14.00
Hareskov IF
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (97-98) • Pulje 1
Birkevang
Albertslund BS 72
Birkevang
30.
mandag
19.00
Ishøj BK
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 3
Ishøj Idrætscenter
Albertslund BS 72
Ishøj Idrætscenter
31.
tirsdag
17.30
BSV
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Albertslund BS 72
Rundforbi Stadion
31.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Undløse BK
Sportspladsen i Syd
Juni 2016
1.
onsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
U17
U17 Piger 8-mands (99-00) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
BSV/Hørsholm
Sportspladsen i Syd
2.
torsdag
19.00
Parthenon Glostrup 95 (2)
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 2 • Pulje 3
Vestskovbanerne
Albertslund BS 72
Vestskovbanerne
4.
lørdag
10.00
Albertslund BS 72
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
NyBolig Park
Greve Fodbold
NyBolig Park
4.
lørdag
10.36
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
NyBolig Park
Albertslund BS 72
NyBolig Park
4.
lørdag
11.00
Albertslund BS 72
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (97-98) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Brede IF
Sportspladsen i Syd
4.
lørdag
11.30
BK Avarta
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Espelundens Idrætsanlæg
Albertslund BS 72
Espelundens Idrætsanlæg
4.
lørdag
11.30
Albertslund BS 72
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
NyBolig Park
Holbæk B&I (2)
NyBolig Park
4.
lørdag
12.00
Hvalsø IF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 6
Hvalsø ny Idrætsplads
Albertslund BS 72
Hvalsø ny Idrætsplads
4.
lørdag
12.06
Taastrup FC (2)
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 3 - 4. juni - Medalje • Pulje 4
NyBolig Park
Albertslund BS 72
NyBolig Park
5.
søndag
10.00
Torpedo Vestegnen
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Brøndbyvester Skole
Albertslund BS 72
Brøndbyvester Skole
5.
søndag
10.00
Greve Fodbold
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (99) • Pulje 2
Greve Idræts Center
Albertslund BS 72
Greve Idræts Center
5.
søndag
10.00
BK Avarta
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 4
Brøndby Stadion
Albertslund BS 72
Brøndby Stadion
5.
søndag
10.54
Albertslund BS 72
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 4
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (1)
Brøndby Stadion
5.
søndag
11.48
Torveparkens SK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 4
Brøndby Stadion
Albertslund BS 72
Brøndby Stadion
5.
søndag
12.42
Albertslund BS 72
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (06) 2 - Forårsserie 4.runde M • Pulje 4
Brøndby Stadion
BK Friheden
Brøndby Stadion
7.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 2 • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Reerslev IF (1)
Sportspladsen i Syd
7.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
IF Skjold Birkerød
Sportspladsen i Syd
7.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Jyllinge FC
Sportspladsen i Syd
7.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Avedøre IF
Sportspladsen i Syd
8.
onsdag
18.30
KFUM
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (01) • Pulje 2
Emdrupparken
Albertslund BS 72
Emdrupparken
8.
onsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
U17
U17 Piger 8-mands (99-00) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Hornbæk/Snekkersten
Sportspladsen i Syd
9.
torsdag
18.00
Albertslund BS 72
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 6
Sportspladsen i Syd
Dianalund IF
Sportspladsen i Syd
9.
torsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Taastrup FC
Sportspladsen i Syd
9.
torsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Mørkøv IF
Sportspladsen i Syd
11.
lørdag
11.00
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (99) • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
BSF
Sportspladsen i Syd
11.
lørdag
13.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Sportspladsen i Syd
Glostrup
Sportspladsen i Syd
11.
lørdag
15.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
Rosenhøj BK
Sportspladsen i Syd
12.
søndag
13.00
Jyllinge FC
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (97-98) • Pulje 1
Spraglehøj Idrætsanlæg
Albertslund BS 72
Spraglehøj Idrætsanlæg
12.
søndag
13.00
Orient GI
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Islev Skole
Albertslund BS 72
Islev Skole
14.
tirsdag
18.30
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U17
U17 Piger 8-mands (99-00) • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Albertslund BS 72
Allerød Idrætspark
14.
tirsdag
19.00
SBV 09
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 2 • Pulje 3
Enghøjskolen
Albertslund BS 72
Enghøjskolen
14.
tirsdag
19.00
Albertslund BS 72
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (01) • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
B. 1973, Herlev
Sportspladsen i Syd
14.
tirsdag
19.00
Hareskov IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 1
Birkevang
Albertslund BS 72
Birkevang
14.
tirsdag
19.00
Lynge-Broby IF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 6
Frederiksberg Skole
Albertslund BS 72
Frederiksberg Skole
15.
onsdag
19.00
Sengeløse GI
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Sengeløse Idrætsanlæg
Albertslund BS 72
Sengeløse Idrætsanlæg
15.
onsdag
19.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Brøndby Stadion
Albertslund BS 72
Brøndby Stadion
16.
torsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Vipperød BK
Sportspladsen i Syd

Instagram #BS72