Menu
Mødereferat 11. april kl. 09:57
Referat af bestyrelsesmøde onsdag den 5. april 2017
Klubnyt
Fredag den 31. marts 2017 var det blevet tid til årets 1. arbejdsdag.
Klubnyt
Arbejdsdag med spisning fredag den 31. marts 2017 kl. 15:00
Mødereferat
Referat af bestyrelsesmøde onsdag den 1. marts 2017
Ungdom
U7 - Solrødstævne søndag d. 22. januar:

Følg os på Facebook

Live-score
BS72's Kampe
April 2017
25.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
LSF
Sportspladsen i Syd
25.
tirsdag
19.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Sportspladsen i Syd
Herlev IF (1)
Sportspladsen i Syd
25.
tirsdag
19.30
Slagelse B&I
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 2
Slagelse Stadion Kunst
Albertslund BS 72
Slagelse Stadion Kunst
26.
onsdag
18.00
Albertslund BS 72
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
Lynge-Uggeløse IF (2)
Sportspladsen i Syd
26.
onsdag
18.30
Tune IF (2)
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 5
Tune Stadion
Albertslund BS 72
Tune Stadion
26.
onsdag
18.30
Albertslund BS 72 (3)
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017 • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
T.G. 80 IF (3)
Sportspladsen i Syd
26.
onsdag
19.00
Rishøj Boldklub
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 2
Rishøj Stadion
Albertslund BS 72
Rishøj Stadion
26.
onsdag
19.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Brøndby Strand IK
Sportspladsen i Syd
27.
torsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (00-01) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Helsinge Fodbold
Sportspladsen i Syd
29.
lørdag
10.00
Albertslund BS 72
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Roskilde Pigefodbold
Sportspladsen i Syd
29.
lørdag
11.00
Albertslund BS 72
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Taastrup FC
Sportspladsen i Syd
29.
lørdag
11.00
Albertslund BS 72
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
LSF
Sportspladsen i Syd
29.
lørdag
12.00
Gladsaxe-Hero BK (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Gladsaxe Stadion
Albertslund BS 72
Gladsaxe Stadion
29.
lørdag
15.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
Glostrup
Sportspladsen i Syd
30.
søndag
11.00
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 3
Brøndby Stadion
Albertslund BS 72
Brøndby Stadion
Maj 2017
2.
tirsdag
18.00
Vipperød BK
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (00-01) • Pulje 1
Vipperødhallen
Albertslund BS 72
Vipperødhallen
2.
tirsdag
18.00
BK Femina
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Gladsaxe Stadion
Albertslund BS 72
Gladsaxe Stadion
2.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Ølstykke FC
Sportspladsen i Syd
4.
torsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Høje Tåstrup IF
Sportspladsen i Syd
4.
torsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
ORI-Fodbold
Sportspladsen i Syd
6.
lørdag
10.30
Taastrup FC (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
NyBolig Park
Albertslund BS 72
NyBolig Park
6.
lørdag
11.00
Albertslund BS 72
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (04) • Pulje 5
Sportspladsen i Syd
Karlslunde IF
Sportspladsen i Syd
6.
lørdag
13.00
ØsterN Boldklub
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Brøndbyøster Skole
Albertslund BS 72
Brøndbyøster Skole
6.
lørdag
13.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Sportspladsen i Syd
Atletico Hilal
Sportspladsen i Syd
7.
søndag
11.00
Høje Tåstrup IF
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) • Pulje 3
Gadehaveskolen
Albertslund BS 72
Gadehaveskolen
7.
søndag
13.00
Herstedøster IC
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 3
Herstedøster Stadion
Albertslund BS 72
Herstedøster Stadion
7.
søndag
13.00
Vordingborg-Ørslev
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Albertslund BS 72
Vordingborg Stadion
7.
søndag
13.00
Greve Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 3
Greve Idræts Center
Albertslund BS 72
Greve Idræts Center

Instagram #BS72