Menu
Klubnyt I går kl. 17:34
Kontingent opkrævning
Mødereferat
Referat af bestyrelsesmøde onsdag den 8. August 2016
Klubnyt
Arbejdsdag
Klubnyt
Arbejdsdag fredag den 5. August
Klubnyt
puljer og kampe for efteråret

Følg os på Facebook

Live-score
Kommende Kampe
August 2016
27.
lørdag
10.18
Albertslund BS 72
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Hundige BK
Sportspladsen i Syd
27.
lørdag
10.36
Køge FC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Albertslund BS 72
Sportspladsen i Syd
27.
lørdag
11.12
Albertslund BS 72
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Greve Fodbold
Sportspladsen i Syd
27.
lørdag
12.06
Albertslund BS 72
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) begynder - 27. august • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Hundige BK
Sportspladsen i Syd
27.
lørdag
13.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Sportspladsen i Syd
BVB 2000
Sportspladsen i Syd
28.
søndag
10.00
BSV/FC Holte
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • pulje 1
Rundforbi Stadion
Albertslund BS 72
Rundforbi Stadion
28.
søndag
10.00
BK Avarta
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Espelundens Idrætsanlæg
Albertslund BS 72
Espelundens Idrætsanlæg
28.
søndag
13.00
Greve Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 4
Greve Idræts Center
Albertslund BS 72
Greve Idræts Center
28.
søndag
14.15
Jersie United
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 4
Jersie-Hallen
Albertslund BS 72
Jersie-Hallen
30.
tirsdag
18.00
Albertslund BS 72
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
Hvalsø IF
Sportspladsen i Syd
30.
tirsdag
18.00
Albertslund BS 72
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
Vallensbæk IF
Sportspladsen i Syd
31.
onsdag
18.30
Vipperød BK
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 3
Kongstrupbanen
Albertslund BS 72
Kongstrupbanen
31.
onsdag
18.30
Albertslund BS 72 (2)
Herrer
Veteran
8-mands Veteran Pokal • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Greve Fodbold (2)
Sportspladsen i Syd
31.
onsdag
18.45
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 6
Sportspladsen i Syd
FC Albertslund (1)
Sportspladsen i Syd
31.
onsdag
18.45
BSV af 2016/Hørsholm
Kvinder
U18
U18 Piger 8-mands (99-00) • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Albertslund BS 72
Rundforbi Stadion
31.
onsdag
19.45
KFUM BK, Roskilde
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 1 • Pulje 2
Lillevang Idrætscenter kunst
Albertslund BS 72
Lillevang Idrætscenter kunst
September 2016
1.
torsdag
18.45
Avedøre IF
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (00-01) • Pulje 1
Avedøre Stadion
Albertslund BS 72
Avedøre Stadion
3.
lørdag
11.00
Glostrup
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Glostrup Idrætspark
Albertslund BS 72
Glostrup Idrætspark
3.
lørdag
14.00
Herlev IF (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Herlev Stadion
Albertslund BS 72
Herlev Stadion
4.
søndag
11.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
Vor Frue IF
Sportspladsen i Syd
6.
tirsdag
18.15
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 1 • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Hvalsø IF
Sportspladsen i Syd
6.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 1 • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
Rishøj Boldklub
Sportspladsen i Syd
6.
tirsdag
18.30
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (00-01) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Snekkersten IF
Sportspladsen i Syd
6.
tirsdag
19.00
Albertslund BS 72
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Orient GI
Sportspladsen i Syd
7.
onsdag
18.15
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran-LP • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
B.93
Sportspladsen i Syd
8.
torsdag
18.15
Albertslund BS 72
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 3
Sportspladsen i Syd
Rishøj Boldklub
Sportspladsen i Syd
9.
fredag
18.30
Høje Tåstrup IF
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 6
Gadehaveskolen
Albertslund BS 72
Gadehaveskolen
10.
lørdag
10.00
Brøndbyernes IF
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (06) • Pulje 4
Brøndby Stadion
Albertslund BS 72
Brøndby Stadion
10.
lørdag
11.00
Hundige BK (1)
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) • Pulje 4
Hundige Boldfælled
Albertslund BS 72
Hundige Boldfælled
10.
lørdag
13.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Sportspladsen i Syd
Gladsaxe-Hero BK (1)
Sportspladsen i Syd
10.
lørdag
15.00
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Sportspladsen i Syd
ØsterN Boldklub
Sportspladsen i Syd
11.
søndag
10.00
B. 77, Rødovre (2)
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 4
Valhøj Skole
Albertslund BS 72
Valhøj Skole
11.
søndag
11.30
Herstedøster IC
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (02) • pulje 1
Herstedøster Stadion
Albertslund BS 72
Herstedøster Stadion
12.
mandag
18.00
Brøndby Strand IK
Herrer
Veteran
Veteran 2 • Pulje 3
Langbjergskolen
Albertslund BS 72
Langbjergskolen
13.
tirsdag
18.15
Albertslund BS 72
Herrer
U17
U17 Drenge 8-mands (00-01) • Pulje 1
Sportspladsen i Syd
Høsterkøb HF 2000
Sportspladsen i Syd
13.
tirsdag
18.15
Frederikssund IK
Kvinder
Oldboys/girls
8-Old Girls • Pulje 1
Frederikssund Stadion
Albertslund BS 72
Frederikssund Stadion
14.
onsdag
18.15
Albertslund BS 72
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 6
Sportspladsen i Syd
Charlotteager Fodbold Klub
Sportspladsen i Syd
14.
onsdag
18.30
Atletico Hilal
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 5
Glostrup Idrætspark
Albertslund BS 72
Glostrup Idrætspark

Instagram #BS72